Persian Arabic Chinese (Simplified) English French German Russian Spanish

منو اصلی

ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha

آمار سایت

کاربران
5
مطالب
1146
نمایش تعداد مطالب
2297137

اوقات شرعی

زمان باقی مانده تا عید نوروز

سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی استان چهار محال و بختیاری،پیشاپیش عید باستانی نوروز را به شما هم میهنان عزیز تبریک و شادباش عرض می نماید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: گنجینه آموزش و پرورش این استان یادگار گنج های فراموش شده به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری:

مهرداد جوادی در بازدید از گنجینه آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: این گنجینه از مهمترین مجموعه های ارزشمند تاریخی است.

وی افزود: در بازدید از گنجینه آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری حس نوستالژی برای هر بیننده ای تقویت می شود.

جوادی تصریح کرد: برقراری تعامل و ارتباط دو سویه بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری و گنجینه آموزش و پرورش استان می تواند در تقویت کمی و کیفی این مجموعه مؤثر باشد.

وی بیان داشت: گنجینه آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری یکی از بهترین و کامل ترین مجموعه هایی بوده که روند آموزش از دیرباز تاکنون در این استان را به نماش گذاشته است.

افزوده می شود، در گذر از تاریخ آن چه که از لا به لای هزار توی حافظه فراموشکار زمان سر بر می آورد، تنها گذشته آدمیان و سرزمین هاست چیزی که می توان آن را دراسناد به جای مانده از روزگاز گذشته پیدا کرد.

تاریخ تنها ابزاری است که به کمک آن می توان نشانه های حلول تمدن در یک سرزمین را بی قضاوت و دستبرد حدس و گمان با استدلال و ادله یافت.

گنجینه های قدیمی، اماکن و نمادهای فرهنگی مانند گنجینه قدیمی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به عنوان پشتوانه اصالت و قدمت یک سرزمین برای مرور سیر تاریخ، فرآیند توسعه و پیوند زندگی نوین و روزگار گذشته از اهمیت خاصی برخوردار است.

عاملی که ملت ها بر آن تکیه می زنند و هر جا که در پس و پیش زمان از هنر، علم و فنآوری کم می آورند، دیرینه پر افتخار خود را یادآور می شوند.

تاریخ، شناسنامه ملت هاست و موزه ها مراکز عرضه این تاریخ، اسناد مشهود اثبات ادعای هویت فرهنگی این ملل مختلف محسوب می شود.

بر این اساس می توان در تمامی ادوار از هزاره های گذشته تا روزگار حاضر با توجه به اسناد خاص بر جای مانده باستان شناختی و تاریخی به تصویری زیبا از توان مندی های مردم این خطه دست یافت که مبین تلاش های بی بدیل و ایثارگرانه آنان است.

در این بین یکی از بخش های قابل تعمق و تدبر فرهنگی مردم چهارمحال و بختیاری فعالیت های عمده ایشان در زمینه تأسیس مراکز آموزشی بوده که در آن ها علاوه بر توجه به اصول سنتی فرهنگی و تربیتی ایرانی و اسلامی به دانش های روز نیز توجه می شده است.

با حمایت های همه جانبه مسئولان و کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از ابتدای شهریور 1382هجری شمسی فعالیت جهت راه اندازی گنجینه (موزه) آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت با آثاری از دوره ی قاجاریه به بعد از سوی مدیریت گنجینه آغاز و از سال 1385هجری شمسی به منظور بازسازی اصولی فضا بر اساس نیازهای موزه ای و نمایشگاهی و بر مبنای شیوه های معماری ایرانی – اسلامی و مقاوم سازی در برابر حوادث غیرمترقبه با عنایت به استفاده مستمر دانش آموزان و فرهنگیان از این محل، گنجینه به فضای جدید واقع در بلوار فارابی، خیابان مولوی شرقی منتقل شد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید