Persian Arabic Chinese (Simplified) English French German Russian Spanish

منو اصلی

دعای روز

دعای روز دوشنبه: ستايش خداى را كه هنگام آفرينش آسمانها و زمين احدى را گواه نساخت و به گاه ايجاد جانداران‏ ياورى نگرفت،در پرستش انبازى ندارد،و در يكتايی اش پشتيبانى نخواهد،زبانها از بيان‏ حقيقت وصفش درمانده و خردها از ژرفاى معرفتش وامانده و گردنكشان در برابر عظمتش فروتن و چهره‏ها از بيم او متواضع گشته و هر بزرگى در برابر بزرگيش تسليم گشته است.ستايش پياپى و پيوسته و دنباله‏ دار و پايدار تنها توراست،و رحمت هميشگى و درود جاودان و بی پايان او بر رسولش باد.بار خدايا!ابتدای امروزم را خير و صلاح،و ميانه امروز را رستگارى و پايانش را كاميابى قرار ده.

ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha

آمار سایت

کاربران
1322
مطالب
593
نمایش تعداد مطالب
1106385

اوقات شرعی

     

 

روستاي ياسه چای از توابع شهرستان سامان در استان چهارمحال و بختياري است. ارتفاع اين روستا از سطح دريا 1900 متر است و آب و هواي آن در فصل بهار و تابستان ملايم و مطبوع و در زمستان ها نسبتا سرد است.

در اصل یاسه چای به معنی رودخانه ی عریض و پهن بوده و کلمات ترکی می باشد و با توجه به اینکه در این ناحیه رودخانه عرض بیشتری دارد به این نام نهاده شده است. رودخانه خروشان زاينده رود در شرق روستا جريان دارد اين روستا قدمتي نسبتا طولاني دارد.

آنچه که بیشتر نام این روستا را مورد توجه قرار داده است، بافت تاریخی این روستا است. دالان های قدیمی و بافت معماری خاص با کوچه ها و معابر سرپوشیده با خشت و گل، یادگاری های به جا مانده از عصر صفوی در این روستا می باشند. بافت تاریخی این روستا در تاریخ 93/6/12 و به شماره 31108 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید