Persian Arabic Chinese (Simplified) English French German Russian Spanish

منو اصلی

دعای روز

دعای روز دوشنبه: ستايش خداى را كه هنگام آفرينش آسمانها و زمين احدى را گواه نساخت و به گاه ايجاد جانداران‏ ياورى نگرفت،در پرستش انبازى ندارد،و در يكتايی اش پشتيبانى نخواهد،زبانها از بيان‏ حقيقت وصفش درمانده و خردها از ژرفاى معرفتش وامانده و گردنكشان در برابر عظمتش فروتن و چهره‏ها از بيم او متواضع گشته و هر بزرگى در برابر بزرگيش تسليم گشته است.ستايش پياپى و پيوسته و دنباله‏ دار و پايدار تنها توراست،و رحمت هميشگى و درود جاودان و بی پايان او بر رسولش باد.بار خدايا!ابتدای امروزم را خير و صلاح،و ميانه امروز را رستگارى و پايانش را كاميابى قرار ده.

ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha

آمار سایت

کاربران
1322
مطالب
593
نمایش تعداد مطالب
1106434

اوقات شرعی

     

تاریخ ثبت بنا: 16/4/67

شماره ثبت بنا: 1731

استان چهارمحال و بختیاری با وجود مساحت کم، پذیرای قومیت ها و فرهنگ های مختلف می باشد که در اقصی نقاط استان پراکنده می باشند. از جمله این اقوام می توان به قوم بختیاری، قوم قشقایی، اقوام ترک دیگر نواحی استان و فارس های ساکن در نقاطی مانند شهرکرد، بروجن، فرخشهر و روستاهای آنان اشاره کرد. در این موزه سعی شده است پوشاک شهرها ـ روستاها و مناطقی که از بقیه نقاط استان شاخص و خاص تر بوده اند معرفی و به معرض نمایش گذاشته شود.

علاوه بر معرفی پوشاک که با استفاده از مانکن صورت گرفته است. در این موزه به معرفی زیور آلات و وسایل مرتبط با پوشش نیز پرداخته شده است. نمایش صندوق و صندوقچه های قدیمی نیز بخش دیگری از این موزه را به خود اختصاص داده است. گالری عکس این موزه با تصاویر قدیمی از نمونه پوشاک سنتی و محلی آراسته شده است.

این موزه در فضای بالای قلعه امیر مفخم دزک در بهمن ماه 1388 با سرپرستی میراث فرهنگی و قسمت مردم شناسی این معاونت راه اندازی شد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید